Вы здесь

Тези публічного звіту

ТЕЗИ ПУБЛІЧНОГО ЗВІТУ

перед громадськістю про роботу

КЗ «Запорізької ОУНБ імені О.М. Горького» ЗОР

 

За 110-років кільком поколінням запоріжців, бібліотекарів вдалося створити не просто бібліотеку, а справжній інтелектуальний центр, який поступово трансформуючись, інформаційно розвиваючись у відповідності до сучасних тенденцій і перспектив, займає достойне місце в культурному просторі Запорізького краю.

Ввійшовши в 111 рік свого існування, горьківка стала насправді найдоступнішою і найвідкритішою соціальною інституцією в сфері культури нашої області, багатопрофільним освітнім, культурно-просвітницьким, інформаційним, дозвіллєвим осередком місцевої громади.

ЗОУНБ нині це:

  • максимально відкритий доступ до 1.5 млн. фонду (книги, періодика, ноти, інші аудіовізуальні документи, БД українською та 40 іноземними мовами);

  • фізична доступність 24 год. 7 днів на тиждень, в т.ч. 10 год. і 6 днів на тиждень в реальному часі;

  • самообслуговування і можливість користувачу самостійно орієнтуватися в просторі;

  • відкрита комунікативна площадка для місцевого співтовариства, центр розвитку творчих ініціатив, спілкування в об’єднаннях за інтересами, клубах різних за віком, професіями, освітою користувачів;

  • надійний помічник для всіх бібліотек області: щорічно системою безперервної бібліотечної освіти охоплюється понад 100 спеціалістів цБС (семінари-тренінги,творчі лабораторії, школи менеджменту і інноватики, вебінари), спеціалістами ОУНБ здійснюється понад 30 виїздів на місця, у видавничому портфоліо з’являється 6-7 нових посібників;

  • авторитетний та рівноправний партнер провідних закладів культури і мистецтва регіону, університетів (ЗНУ, ЗНТУ, ЗКПУ, Запорізьке відділення КНУКіМ ), відділення Національної спілки письменників України, громадської організації вчених, національно-культурні товариства, об’єднання «Запорізькі Самоцвіти», ветеранські організації Жовтневого району та міста Запоріжжя, ЗМІ;

  • високопрофесійний, креативний, ініціативний, доброзичливий, злагоджений стабільний колектив.

Кожний, хто прийшов у горьківку (а це майже 38,5 тис. осіб) міг провести

час цікаво і корисно.

Взяти книги і інші видання (біля 1,1 млн. примірників) із них на дім видано понад 174 тис. одиниць.

Дізнатися більше про нові книги і зустрітися з їх авторами (проведено 25 презентацій книг).

Прийняти участь в культурно-масових і видовищних подіях (відбулося 405 масових заходів, які відвідало понад 30,4 тис. осіб).

Поспілкуватися з цікавими людьми, послухати класичну і сучасну музику: відбулося 20 літературно-музичних вечорів; 12 творчих зустрічей з поетами, письменниками, художниками.

Відвідати книжкові і художні виставки (організовано 185 експозицій, в т.ч. 7 документних мега-виставок та 19 мистецьких).

Попрацювати з інформацією із електронних баз даних дисертацій, наукових журналів, нормативно-правових документів (всього доступно понад 20 баз даних).

Прийняти участь в навчальних і просвітницьких заходах (відбулося

більше 20 майстер-класів, акцій, конкурсів, квестів, занять, в любительських об’єднаннях і клубах за інтересами, інформаційних центрах «Вікно в Америку»).

Почитати книги і журнали на свіжому повітрі на літньому майданчику «Від спеки до бібліотеки» - протягом липня-серпня його відвідали 210 осіб.

Пройти навчання в регіональному тренінговому центрі і стати впевненим користувачем Інтернету (проведено 36 занять, в яких прийняли участь біля 400 осіб із числа бібліотекарів області, журналістів, людей ІІІ-го віку).

Отримати консультацію з пошуку інформації – виконано біля 19,0 тис. довідок.

Ознайомитися з найсвіжішою інформацією, яка публікувалася в газетах і

журналах в друкованому та електронному вигляді (були доступні 185 назв газет і 601 назва журналів українською та іноземними мовами).

Долучитися до вивчення історії Запорізького краю, в т.ч. і через популярні друковані краєзнавчі видання бібліотеки (щорічник «Календар знаменних і пам’ятних дат Запоріжжя», серії «Письменники Запорізького краю», «Митці Запорізького краю», «Міста і села Запорізької області», «Дослідники рідного краю» та інш.).

Скористатися батькам-читачам безкоштовною сервісною послугою Дитячої кімнати (зафіксовано понад 200 юних відвідувачів).

Переглянули та обговорили художні фільми у кінолекторії «25 – кадр» та «Movie club» - 553 особи.

Відвідати веб-сайт горьківки змогли понад 276,0 тис. осіб.

Отримати допомогу віртуальної довідкової служби «Запитай бібліотекаря» - виконано 606 довідок.

Отримати електронну копію документа із фонду ЗОУНБ (до послуг звернулося 27 віддалених користувачів, від яких надійшло 154 замовлення).

Дізнатися чи є в бібліотеці потрібне видання: зафіксовано 78,0 тис. звернень до електронних каталогів і БД горьківки в Інтернеті.

Довідатися про події, які відбувалися в бібліотеці (опубліковано 276 анонсів).

Продовжити онлайн-термін користування виданнями, взятими на дім (понад 300 осіб) «Продовження он-лайн».

Замовити літературу он-лайн – 170 замовлень.

Здійснити екскурсії бібліотекою – проведено 56 групових подорожей, скористалося 1200 осіб.

Дізнатися про події в горьківці у соцмережах і блогах Інтернету (ВК, ОК, Facebook) - до 10 000 переглядів.

Скористатися можливостями Wi-Fi.

 

У найближчих планах закладу:

  • провести вже традиційну зустріч Бібліотеки з читачами напередодні Всеукраїнського дня Бібліотек у новому форматі Бібліотечне надвечір’я «Українська родина – єдина країна»;

  • відкрити для відвідувачів відділ рідкісних і цінних документів;

  • продовжити реалізацію грантового проекта «Вікно в Америку»;

  • підтримати пропозицію Міністерства культури та налагодити тісну співпрацю з Національним газетно-журнальним видавництвом;

  • активізувати впровадження проекту Е-урядування;

  • в рамках виборчої кампанії, використовуючи ресурси бібліотеки для суспільного діалогу організувати зустрічі з виборцями, в т.ч. в режимі онлайн-конференції;

  • продовжити інформаційно-бібліотечне обслуговування вимушених переселенців із зони АТО;

  • сформувати та передати бійцям АТО «Бібліотечку».

 

 

В.о. директора,

Заслужений працівник культури України

КЗ «ЗОУНБ імені О.М. Горького» ЗОР І.П. Степаненко