" Несуть, мов свічечку, культуру в люди..."
(Обласний центр народної творчості)
1939 - 2004
        (Бібліографічний покажчик)
   
Н.В.Хорьєва,директор ОЦНТ,
заслужений працівник культури України


Наше покликання - дарувати людям свята

У грудні виповнилося 65 років, відколи створено обласний центр народної творчості. Він - ровесник нашої області. Разом з нею пройшов усі етапи становлення - воєнне лихоліття, відродження і утвердження установи як методичної ланки, котра виступала і виступає тією організацією, від якої залежить зміст роботи клубних установ та розвиток самодіяльної художньої і народної творчості. Тож недаремно впродовж усіх років його основу складав добре підготовлений штат кваліфікованих працівників, які можуть надати не лише методичну, практичну допомогу, а й організувати культурно - мистецьку акцію на високому художньому рівні , дати цінну пораду, підказати шляхи вирішення творчих питань.
За 65років фахівці обласного методичного центру внесли значий вклад у зміст, форми і методи клубної роботи, розвиток усіх жанрів і видів самодіяльної художньої і народної творчості, сприяли зростанню майстерності і сценічної культури учасників творчих колективів та гуртків .Це люди, які постійно виступали і виступатимуть організаторами у Всеукраїнських культурно-мистецьких акціях і державних програмах у галузі культури, підготовки та перепідготовки кадрів установ культури клубного типу, керівників колективів, майстрів фольклорного і декоративно-прикладного мистецтва.
Якщо говорити мовою цифр, то за роки від ювілею до ювілею (1999-2004) обласним центром народної творчості проведено понад вісімдесят фестивалів, конкурсів, свят та інших великих культурно-мистецьких заходів, підготовлено і видано понад сімдесят сценарно-методичних, репертуарних матеріалів і фахової літератури, здійснено шістсот виїздів до міст, районів і сел з наданням практичної допомоги, перепідготовлено п`ятсот працівників районної та сільської ланки клубних закладів та методичних служб на заняттях творчої майстерні методиста, семінарах-практикумах директорів міських палаців і районних будинків культури та зональних семінарах керівників клубів і будинків культури.
У доробку центру-олімпіади, огляди, конкурси , презентації, фестивалі, декади аматорських формувань. Серед них : дні народної творчості "Фестивальні джерела"; фестивалі самодіяльної художньої творчості і аматорів народного мистецтва "Самоцвіти Запоріжжя", козацької пісні та музики "Хортиця"; фольклорно-етнографічні свята "Козацьке коло", "Спадщина"; свята національної пісні, музики та фольклорної творчості "Хоровод дружби" і "Ми-українські", дитячої гри та іграшки "Грай коло, весело грай", аматорських об`єднань "Зорепад захоплень"; обласна естафета "Людської пам`яті мости", культурно-мистецькі акції до державних, знаменних і пам`ятних дат, "Мистецтво одного села" та "Культура малих міст". Фахівці обласного методичного центру внесли основну частину в підготовку і проведення трьох творчих звітів у Києві та Запоріжжі ("Дивосвіти Запорізького краю," "Запорізька пектораль"; "Ми-запорожці"у 2001, 2003, 2004 роках).
Традиційними стали конкурси духових оркестрів, ансамблів і оркестрів народних інструментів, театральних і хореографічних колективів, вокальних ансамблів і солістів - вокалістів "Надія", культорганізаторів "Лицарський турнір", за фахом "Кращий за професією"; клубних формувань за інтересами і віталень, на кращій сценарій клубного заходу. Серед форм популяризації самодіяльної творчості і такі нові заходи, як обласна хорова асамблея, обласна літературна вітальня "Передаймо нащадкам рідну мову".
Всього не злічити, але сьогодні варто згадати про свято для працівників культури області "Палаймо серцями, творімо любов`ю", фестивалі слов`янської писемності і мови "Слов`янський родовід" та культур національних меншин "Ми-українські", урочистості та святкові концерти до державних та професійних свят "Дніпрогес-золота пектораль України", "Хлібодар-землі основа", "Покровський ярмарок" та багато іншого.
Основною метою обласного центру народної творчості було, є, і буде служіння своєй професії, самодіяльній художній творчості, клубній справі і мільйонам шанувальників народного мистецтва, бо коли працює ланка методичного забезпечення, функціонує уся система культурного обслуговування. А нашим девізом залишається - "Палаймо серцями і творімо любов`ю."

 
 
Rambler's Top100